Buty na ślub

buty-na-slub-wiktoria-nowak

Idealne buty na ślub – gdzie szukać?

Do ślubu jeszcze rok, ale poszukiwania idealnego outfitu trwają cały czas. Jak pewnie większość z Was wie, suknie ślubną już mam! *.* Kupiona, leży sobie spokojnie w salonie ślubnym, czeka na pierwsze przymiarki. Teraz czas na buty i inne dodatki. Ale może zacznijmy od najważniejszego!

Buty na ślub

Oczywiście najważniejsza na ślubie jest suknia ślubna, to ona jako pierwsza jest komentowana i podziwiana. Nikogo nie obchodzi co mamy pod nią, z wyjątkiem nas samych, dlatego powinnyśmy zadbać, aby było tam wszystko na miejscu. Chodzi mi konkretnie o WYGODNE buty do tańca, bo przecież w nich chcemy przetańczyć całą noc. Nie mogą być niewygodne, nie mogą obcierać, po prostu muszą być IDEALNE. Ale gdzie takich szukać? No właśnie… ostatnio na forum ślubnym zadałam pytanie dziewczynom gdzie kupowały swoje buty. Odpowiedzi były bardzo zróżnicowane. Jedne postawiły na wygodę – kupiły buty do tańca towarzyskiego (na niskim obcasie, białe) drugie na lans (wysokie szpile od projektanta za min.350 zł) trzecie na sprawdzone, ulubione buty z sieciówki. Przyznam szczerze – nie pomogły mi.

buty na ślub

 Gdzie kupić?

Idąc na przymiarki sukni ślubnej warto mieć ze sobą szpilki, nawet byle jakie, byle by zobaczyć tylko jak się układa suknia. Wiadomo, będzie ona jeszcze pewnie za długa, ale dziewczyny nie oszukujmy się, wizualnie i mentalnie w szpilkach czujemy się szczuplejsze i bardziej atrakcyjne. W moim przypadku było tak samo. Założyłam szpilki i od razu mentalnie – 10kg, sylwetka jakby taka smuklejsza, suknia fajnie się po ziemi majtała. Bez zastanowienia wzięłam ze sobą na przymiarki szpilki nude od Renne na 12 cm obcasie. Co dziwnego pani, która pomagała mi wkładać sukienkę zapytała czy to są już moje docelowe buty, bo świetnie się komponują z sukienką. Na początku nawet o tym nie pomyślałam, ale później po konsultacji z mamą, doszłam do wniosku, że dlaczego nie! Przecież te buty świetnie się nadają na wesele. Są mega wygodne, w neutralnym kolorze i wysokość idealna (bo niestety jestem karłem i muszę mieć wysokie buty).

Czemu sieciówka?

Idąc tropem moich przymiarek, dochodzę do wniosku, że nie trzeba wcale szukać extra drogich butów, idealnych do tańca. Nawet te od projektantów, czy Bóg wie jakie wcale nie muszą być gorze od zwykłych szpilek w beżowym kolorze. A przecież są tak modne, że na każdej stronie w necie możemy je znaleźć. Niedawno poznałam sklep Renee, gdzie jest bardzo duży wybór właśnie fajnych szpilek – idealnych na ślub. W dodatku są one zapakowane w piękne pudełeczka, które później możemy wykorzystać np. do ozdoby mieszkania. Ja swoje pudrowo różowe postawiłam przy szarej ścianie i jestem zachwycona. Taki mały, tekturowy gadżet, a jak cieszy. W dodatku buty są bardzo dobrze wykonane, nie pocą się w nich stopy i nie spadają podczas tańca – już przetestowałam!

Ale jeśli potrzebujecie na zmianę czegoś na mniejszym obcasie (po 24:00) – polecam kupić sobie buty taneczne na 2 cm słupku, są wygodne, tanie i noga w nich wygląda bardzo apetycznie. Ja kupiłam kiedyś i powiem szczerze, że takich kapci na obcasie dawno nie miałam na nogach. Szkoda, że nie mają tego typu butów na jesień czy zimę.

 

Zobacz inne teksty