Babcia z okazji Dnia Babci

dzien babci

Babcia…

Babcia, to prawdopodobnie drugi wyraz, jaki w życiu umiałaś wymówić. Może nie brzmiał on tak dokładnie, pewnie bardziej wygodnie było Ci mówić baba, jednakże znaczenie tego słowa nieustannie było takie samo.

To ona nosiła Cię na rękach, kiedy mama odsypiała zaległe noce. To ona po kryjomu przemycała słodycze i pozwalała Ci je jeść przed obiadem. W piątek wieczorem, kiedy rodzice chcieli wyjść się zabawić/odpocząć, spała z Tobą w łóżku, a jak się przebudziłaś zawsze pod ręką miała jakiś smakołyk i zimną, owocową herbatę. Nigdy nie zapomnisz smaku chleba z masłem i cukrem, smaku pianki spitej z piwa po kryjomu, pod stołem oraz zabaw jakie tylko ona umiała wymyślić.

Pierwsze laurki własnoręcznie wykonane dla niej w przedszkolu, do tej pory stoją na komodzie za kryształami. Twoje wszystkie sesje zdjęciowe z przedszkola, szkoły podstawowej czy gimnazjum, dumnie ozdabiają jej przedpokój czy komodę.

Pamiętasz pierwsze wagary w szkole i usprawiedliwia przez nią wypisywane? A może miała piękny charakter pisma i za Ciebie przepisywała zeszyty szkolne, żebyś mogła się nimi pochwalić koleżankom?

Jej kuchnia była najlepszą kuchnią na świecie. To właśnie u niej jadłaś najpyszniejsze zupy z zasmażką, a kotlety schabowe mogłyby otrzymać przynajmniej jedną gwiazdkę Michelin.

Każda Wigilia z nią spędzona, to najpiękniejsza Wigilia w życiu. Tylko ona wiedziała, co Ci w duszy gra i co powinno znaleźć się pod choinką w Twoim prezencie.

Jej wspomnienia, jak poznała dziadka to najpiękniejsze, wzruszające momenty, jakie możecie przeżywać nieustannie. Chciałabyś żeby i w Twoim życiu pojawiła się właśnie taka miłość…

Wychodząc z domu na studia dała Ci pościel z merinosa, którą kupiła na raty po pokazie. A przez cały okres studiów do kieszeni po kryjomu wkładała Ci pieniądze, żeby nie zabrakło Ci nigdy na te lody.

Była jest i będzie przy Tobie zawsze, bo jesteś jej ulubioną i jedyną wnuczką w rodzinie. Dlatego z okazji jej święta podarujcie swoim babciom coś wyjątkowego nie pusty telefon czy zwykłego kwiatka. Niech to będzie coś, co sprawi, że czas stanie w miejscu…

14305432_1221408561244393_2206099242669919701_o

Zobacz inne teksty

2 komentarze