Przesądy ślubne

przesądy ślubne

Które według Was są najlepsze?!

Poprosiłam znajomą żeby pokazała mi swoją obrączkę ślubną, jak zareagowała? 

Pewnie nie raz słyszeliście jakieś ciekawe, pogańskie przesądy ślubne, prawda? I co, które według Was są najciekawsze? Na dzisiaj wybrałam tylko kilka, które udało mi się znaleźć w Internecie, ale wydaje mi się, że są najlepsze! Jeśli jeszcze ich nie słyszeliście, polecam zapoznać się z lekturą poniżej, przecież w każdym przesądzie jest odrobina prawdy, prawda?

* (te wszystkie cytaty pochodzą z facebookowej grupy ślubnej, żeby nie było, że sama to wymyśliłam) 

Buty ślubne

Wiecie, że podobno jeśli postawi się buty ślubne (panny młodej) na parapet, na noc przed ślubem, przyciągnie się dobrą pogodę tego dnia? Taki news sprzedała mi koleżanka z pracy, która już jest po ślubie, tyle, że deszcz w dniu ślubu podobno oznacza dobrą wróżbę, kasy nie zabraknie… Dodatkowo jeśli będą one ustawione noskami do szyby, złapie się szczęście! No i oczywiście trzeba do nich dorzucić grosik żeby zapewnić tę kasę. A co najśmieszniejsze – grosika nie wolno wyjmować! Trzeba z nim chodzić cały ślub i wesele! Dzisiaj, żeby było śmieszniej, znalazłam w grupie na FB jeszcze coś takiego: Panna Młoda nie powinna mieć butów bez palców, bo uleci szczęście, będzie szybki rozwód i problemy małżeńskie. No i podobno, że deszcz w dniu ślubu oznacza w małżeństwie dużo łez…. W takim razie w co wierzyć? OLA BOGA!

Obrączki ślubne plus orkiestra

Przesąd nie przesąd, wydaje mi się, że tak powinno być. Obrączki ślubne KUPUJE pan młody! Wybiera grawer, pokazuje narzeczonej wzory, zamawia i je odbiera. Inaczej małżeństwo nie będzie udane… Dodatkowo, już po ślubie – nie powinno się pokazywać obrączki na palcu, to przynosi pecha i może spowodować, że osoba oglądająca takową obrączkę odbierze Ci męża!!! Za orkiestrę również płaci Młody, inaczej goście nie będą się bawić i wesele okaże się klapą!

Dodatki ślubne

Wiecie, że tego dnia, mając naszyjnik z pereł lub kolczyki, przyciągacie do siebie niepotrzebne nieszczęście i łzy? W takim razie nie ryzykujcie!! A żeby była ładna pogoda, panna młoda musi dzień wcześniej wywiesić za okno majki… A matki młodych nie powinny mieć ani jednego czarnego elementu na sobie, bo to wróży nietrwałość nowego małżeństwa! Wiedzieliście o tym?
(zastanawiam się, kto to wymyśla….)

Suknia ślubna plus welon

Ubieracie się w domu rodzinnym? Pamiętajcie, żeby tego dnia nic nie gotować! Inaczej Wasza suknia przejdzie zapachem obiadu, nie daj Bóg jeszcze zapachem ryby…. A no i zapomniałabym, dziewczyny zrezygnujcie z czerwonych wstążek do sukienki, oznaczają KREW! W welonie możecie iść tylko jeśli jeszcze z nikim nie współżyłyście, bo inaczej Bóg Was pokarze i nie będziecie miały dzieci. Pamiętajcie też, że jeśli welon jest dziurawy oznaczać to będzie niewierne małżeństwo!!

Bukiet ślubny

Nie wiem kto to wymyślił, ale różowe kwiaty podobno oznaczają nieszczęście, a róże cierpienie. W takim razie zastanawiam się, jaki wybrać bukiet, bo chciałam właśnie z białych róż…Oh! Dodatkowo, wzięte z internetu: kalie to kwiaty pogrzebowe. Broń cię Boże przed nimi w bukiecie! Plus, nie zapomnijcie – nie można suszyć bukietu ślubnego, bo miłość uschnie czyli gwarantowany rozwód.

Kościół w dniu ślubu

Młoda para nie może usłyszeć w kościele pierwszych zapowiedzi, bo dosięgnie ją pech. W czasie ślubu nie może się też odwracać i patrzeć na ludzi, może dopiero po złożonej przysiędze, bo inaczej małżeństwo skazane będzie na porażkę. A odchodząc od ołtarza, kto kogo pociągnie na swoja stronę, ten będzie rządził w małżeństwie….

A Wy jakie jeszcze znacie?

 

Zobacz inne teksty

1 comment